• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/291395260870486/
Üyelik Girişi
TMF
Motosiklet Aksesuar
Takvim
TRT Haber

Top.Sür.Taahhütnamesi

          SAKARYA MOTOSİKLETÇİLER SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ TOPLU MOTOR SÜRÜŞ VE YOL  

                                                               GÜVENLİĞİ  TAAHHÜTNAMESİ
01-Tura katılan Sakarya Motosiklet Kulübü Derneği üyeleri ve tüm katılımcılar Trafik kuralları, Sakarya Motosiklet çiler Spor Kulübü Derneği’ nin belirlediği sürüş ve güvenlik kuralları, Sakarya Motosikletçiler Spor Kulübü Derneği yönetiminin aldığı kararlar ve Tur kaptanının (Road Captain) aldığı kararlara uymayı peşinen kabul ve taahhüt ederler.
02-Tura katılan tüm sürücüler ve yolcular Trafik ve güvenlik kuralları gereği kask kullanmak zorunda olduğunu ve aksi halde tur dışı kalacağını peşinen kabul ve taahhüt ederler.
03-Tur, belirlenen grup ve/veya gruplar halinde olacaktır,oluşturulmuş grubun güvenlik ve sürüş durumu konusunda da Grup Başkanları TUR KAPTANINA (Road Captain) bu görevde yardımcı olacaklarını peşinen kabul ve taahhüt ederler.
04-Tur boyunca her sürücünün grup içinde bir yer sıralaması olacaktır. Bu sıralama sürücülerce kesinlikle bozulmayacaktır.Ancak TUR KAPTANI (Road Captain) zorunlu hallerde bu sıralamayı gerektiğine göre değiştirebilir ve sürücüler ilk sıralamaya ve yeni sıralama durumuna uyum sağlayacağı peşinen kabul ve taahhüt ederler.
05-Turun ortalama sürati ve tek sıra ve/veya fermuar düzenli çift sıra sürüşü TUR KAPTANI (Road Captain) tarafından yol durumuna göre belirlenir.Tüm sürücüler Tur Kaptanının düzenlemelerine uyacaklarını peşinen kabul ve taahhüt ederler
06-Grup sürüşü esnasında her hangi bir arıza yada önemli bir şey haricinde; sırayı bozan, sağlama ve sollama yaparak gereksiz yere sırasını bozan ve grup sürüşünü tehlikeye sokan hareketler yapan ve trafikte diğer araçlarla olumsuz davranışlarda bulunan sürücüler bir kez uyarılırlar , bu tür davranışlarının sürmesi durumunda, Tur grubunu terk etmesi TUR KAPTANI (Road Captain) ve/veya DERNEK BAŞKAN ‘ınca bu sürücüye bildirilir tura katılan tüm sürücüler bu kurala uyacağını peşinen kabul ve taahhüt ederler.
07-Tur Kaptanı tarafından yol ve koşullarına göre belirlenecek Gruplar arasındaki güvenlik mesafesinin korunacağını tüm sürücüler peşinen kabul ve taahhüt ederler.
08-Tur sırasında dışarıdan ve/veya gruptan Grup güvenliğini tehdit eden araçlara diğer sürücüler hiçbir koşulda müdahalede bulunmaz ve durumu Tur Kaptanına iletir.Tura katılan tüm sürücüler bu hususu peşinen kabul ve taahhüt ederler.
09-Her sürücü kendi güvenliğinden,bagaj bağlarının sıkı ve sağlam olduğunu her duruşta kontrol etmekle yükümlüdür. Grup güvenliğini tehlikeye düşürecek bagajla yola çıkmamak konusunda her sürücü kendisi sorumlu olduğu gibi bu sorumluluğunu yerine getirmediği takdirde Tur Kaptanı tarafından uyarılarak gereğini yapması ihtar edilir ihtara rağmen sürücü bagajını yola uygun hale getirmediği takdirde bu sürücü tur dışı bırakılır.Tüm sürücüler bu kurala uymayı peşinen kabul ve taahhüt ederler.
10-Tur sırasında mola yerleri ve süreleri TUR KAPTANI (Road Captain) tarafından yola çıkmadan önce bildirilecektir. Molada belirlenen süre sonunda tüm sürücüler aynı düzen içinde yola devam edileceğini peşinen kabul ve taahhüt ederler.
11-Sürüş esnasında tüm sürücüler yan aynalarından arkasındaki sürücüyü görecek şekilde konumlanacak ve sürüş hızını ona göre ayarlayacaktır.Öndeki sürücü arkadaki sürücü ile arasındaki mesafeyi devamlı koruyacaktır.Grup içerisinde ki kopmalar bu şekilde önlenecektir.Öndeki her sürücü bir arkasındaki sürücünün kendisini takip etmesini gözleyecektir. Aynı şekilde arkadaki sürücüde önünde giden sürücüyü belirlenen mesafe ve süratle takip edecek ve geçerli bir nedeni olmadan önündeki sürücünün süratinin altında kalmayacaktır ve onu takip edecektir.Tüm sürücüler bu kurala uymayı peşinen kabul ve taahhüt ederler.
12-Şehir içi veya Şehirler arası yollarda, kavşaklarda ve trafik ışıklarında grubun sürüş formasyonu arkaya doğru aynen korumayı tüm sürücüler peşinen kabul ve taahhüt ederler.
13-Tura Grup eşliğinde gitmek istemeyen sürücülerin bu tercihlerini grup gezileri öncesinde Tur Kaptanına bildirmeleri gerekmektedir. Tura Grupla yola çıkıldıktan sonra yalnız devam etmek isteyenler bu tercihlerini durulan mola yerinde TUR KAPTAN’ına bildirmek zorunda oldukları gibi mola yerleri dışında tekrar gruba katılamayacaklarını peşinen kabul ve taahhüt ederler.
14-Günü birlik yada uzun süreli tur seyahatine katılan dernek üyesi yada dışarıdan katılmış olan sürücü ve artçısı da dahil olmak üzere tüm sürücüler herhangi bir nedenle oluşabilecek kaza ve sonrasında oluşabilecek maddi hasar ve bedensel yaralanma ve/veya ölüm gibi nedenlerden dolayı şahsından başka kimsenin cezai ve hukuki olarak sorumlu tutulamayacağını kendi ve/veya mirasçıları adına kabul ve taahhüt eder.Hiçbir şekilde gerek kendi adlarına ve gerekse mirasçıları adına SAKARYA MOTOSİKLETÇİLER SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ ve YÖNETİM KURULU’nun sorumlu olamayacağını peşinen kabul ve taahhüt ederler.     ….. / ….. / 20….
 word olarak indir.

 

Motosiklet Plaka No

 

 

  

Sürücü Adı-Soyadı

 

 

                                                                    imza

 

Artçı Adı-Soyadı

 

 

                                                                imza

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam23
Toplam Ziyaret85229
SPORCU BİLGİ GİRİŞİ (TMF)
Nöbetçi Eczaneler
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.122732.2514
Euro34.784634.9240
Hava Durumu
Saat