• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/291395260870486/
Üyelik Girişi
TMF
Motosiklet Aksesuar
Takvim
TRT Haber

Üye Olma Şartları

           SAKARYA MOTOSİKLETÇİLER SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ                     
          
(09/08/2019 tarihli Olağan Üstü Genel Kurulda kabul edilen)          
                                      ÜYELİK ve KURALLARI


1-
Derneğimize katılmak isteyen bay veya bayan motorcunun, silindir hacmi fark etmeksizin kendine ait motosikletinin ve Motosiklet ehliyetinin olması gerekmektedir.

2-Motosiklet ehliyetin katılınacak ilk toplantıda , Başkan veya Yönetim Kurulu Üyelerinden birisine ibraz edilmesi şarttır.

3-Derneğimizi temsil eden Patch’lerimiz onurumuzdur. Her üye yeleğini ve Patch’lerini koruyup kollamak zorundadır. Yeleğini başka birine ödünç vermek veya kullandırmak kesinlikle yasaktır.

4-Toplantılara ve toplu sürüşlere yelekle katılmak mecburidir. Yeleksiz bir şekilde grup sürüşü yapmak kesinlikle yasaktır.

5-Sakarya Motosikletçiler Spor Kulübü Derneği üyeliğine girişte  başvuru formunu tam, eksiksiz ve doğru olarak doldurmak zorunludur.

6-Yönetim Kuruludan  çıkan her karara, her uyarıya tüm üyeler riayet etmek zorundadır. Aksi takdirde disiplin cezaları uygulanacaktır.

7-Dernek üyesi her birey toplantılara koruyucu ekipmanlarını giymiş, ehliyetli ve motoruyla ilgili hiç bir evrak eksik olmayacak şekilde katılmalıdır.

8-Ehliyeti olmayan yada herhangi bir sebepten ehliyetine el konulmuş üyeler toplu sürüşlere katılamaz.

9-Dernek üyesi her birey dernek adını kullanarak rant, çıkar sağlama girişimlerinde bulunamaz.

10-Sakarya Motosikletçiler Spor Kulübü Derneği logolarını hiç bir sanal ortamda izinsiz bir şekilde kullanmak, deforme etmek, reklam amaçlı ve ticari faaliyetlerde kullanmak kesinlikle yasaktır.

11-Dernek üyesi her birey Türk toplumunun kurallarına, kültürüne riayet etmek zorundadır.

12-Her üye dernek tüzüğüne,dernek disiplin kurulu Yönergesine ve Yönetim Kurulu Kararlarına uymak zorundadır.

13-Dernek üyesi hiçbir birey; hiçbir mekânda, hiçbir yerde derneğimizi ve kendini küçük düşürücü etkinlik ve aşırı davranışlarda bulunamaz.

14-Dernek armalarının bulunduğu yelek ile hiçbir siyasi etkinliğe katılım gerçekleştirilemez.

15-Dernek yeleği ile gidilmesi dernek yönetimince yasaklanmış diğer motosiklet grup,kulüp ve derneklerin aktivitelerine katılmak yasaktır.

16-Dernek yönetimince katılımın yasaklandığı diğer motosiklet grup,kulüp ve derneklerin aktivitelerine katılmak yasaktır.

17-Yelek üzerinde dernek logolarının bulunduğu sürece bütün trafik kurallarına harfiyen uymalı, uymayanları uyarmalıdır. Uyarılan üye davranışlarına devam etmesi halinde disiplin cezası alacaktır.

18-Yapılacak toplantılar mobil ortamda sms aracılığı ve derneğe ait whatsapp ile her üyeye iletilecektir. Buluşmalara katılım olumlu ya da olumsuz olarak derneğe ait whatsapp altında bildirilmek zorundadır. Mazeretsiz 3 toplantıya katılamayan üyeler sms listelerinden çıkarılacaktır. Mazeretler Yönetim Kurulu üyelerinden birine telefon ile bildirilmek zorundadır.

19-Her üye kendi yeleğini kendisi satın alacaktır.Logolar dernek tarafından verilecektir.

20-Hiçbir üye yada aday birbiri ile tartışmaya giremez, kavga edemez. Bu davranışlar içerisinde bulunan üyeye disiplin kuralları uygulanır.

21-Hiçbir üye yada aday hiçbir mekanda, özellikle trafikte giden başka bir sürücü yada başka bir grup üyesi ile herhangi bir şekilde sözlü tartışma yada fiziksel tartışmaya giremez. O anda ortamda bulunan en yetkili dernek yönetim kurulu üyesinin veya yaşça en büyük üyenin alacağı karar doğrultusunda hareket edilecektir.

22-Tüm üyeler, diğer motosiklet kullanıcılarına örnek davranışlar içerisinde bulunmalıdır.

23-Deneme sürecindeki üyeler ve Aday üyeler çekinmeden görüş ve önerilerini sunabilirler.

24-Yönetim Kurulu,Denetim Kurulu ve Disiplin Kurulu üyelerine mutlak suretle saygılı olmak zorundadır.

25-Üyeler toplantı, gezi ve etkinliklere artçı getirebilirler. Artçıların gelmemesi gereken durumlarda yönetim bilgi verecektir.

26-Kaza durumları haricinde deformasyona uğramış logoların yenisi ile değiştirilmesi/talep edilmesi istisnai durumlar haricinde söz konusu değildir.

27-Her üye Kanunun gerektiği ve emrettiği şekilde koruyucu ekipmanları giymek ve sürüş yapmak zorundadır.

28-Sakarya Motosikletçiler Spor Kulübü Derneği hakkında dışarıya bilgi vermek sızdırmak kesinlikle yasaktır.

29-Her dernek üyesi kuralları kabul etmiş sayılır. Aksi yönde yapacağı tüm davranışlardan kendisi sorumludur ve yönetim tarafından verilecek her türlü kararı kabul etmiş sayılır.

 

DİVAN BAŞKANI              DİVAN KATİBİ

Kemal GÜRARDA              Zübeyir YAYCI

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam1
Toplam Ziyaret83630
SPORCU BİLGİ GİRİŞİ (TMF)
Nöbetçi Eczaneler
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar31.983632.1117
Euro34.634834.7735
Hava Durumu
Saat