• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/291395260870486/
Motosiklet 2018 Lisans İşlemleri Başladı.

Değerli Kulüp Yetkililerimiz,

 Federasyonumuz yeni bir otomasyon sistemine geçmiş bulunmaktadır.

 OTOMASYON LİNKİMİZ http://dinamik.tmf.org.tr

 Kullanıcı Adınız : (Daha önce sizlerden aldığımız geçerli mail adresi)

Şifreniz : (Şifre işlemleri için TMF Ankara Ofisi ile temasa geçiniz)

 

Sisteme giriş yaptıktan sonra ana başlık olan TMF (YBS) Nedir ve sağ kısımda olan duyurular   kısmını okumanızı tavsiye ederiz.

 Kulüp olarak 2016 yılında Federasyonumuza bağlı sporcularınızı Sporcular kutucuğunda (TÜMÜNÜ GÖSTER) üzerine tıkladığınızda liste olarak görebilirisiniz.

 Listede yer alan sporcunun başvurusunu yapmak için sporcu ara kısmından yada sporcular kutucuğundaki listeden seçebilirsiniz.

 Başvuru yapacağınız sporcuya gelerek ( Detaylar ) butonundan Lisans Başvuru işlemine başlayabilirsiniz.

 Daha önce hiçbir lisans almamış ve motor sporu yapmamış yeni kayıtların alınacağı hallerde Sol menüde bulunan  "Sporcu Yönetimi" altında yer alan "+ Sporcu Ekle" sekmesine geçerek sporcu bilgileri girilecektir ve kaydettikten sonra listenize eklenecektir.

 Başvuru esnasında her bölümün başında yer alan bilgilendirme notlarını okumanız ve eksiksiz doldurmanız son derece önemlidir.

 2017 yılında tescilli olan ancak kulüp sporcunuz olmayan sporcuların 2018 yılında sizin kulübünüzü tercih etmeleri durumunda Kulüp Başkanı tarafından mutlak mail veya faks yoluyla sporcunun adı soyadı ve TC kimlik numarasını sultan@tmf.org.tr mail adresine yada 0312 311 01 45 nolu faksa bildirmenizi rica ederiz.

Gerekli transfer yapıldıktan sonra sporcunun lisans işleminin yapılması gerekmektedir.

 Bu bağlamda aşağıda bulunan adımlar doğrultusunda lisans evraklarının hazırlanarak yollamanızı rica ederiz.

 Sporcunun sistem üzerinden gireceğiniz bilgileri ve ek evrakların uygunluğu size bildirildikten sonra sporcunun vize işleminin yapılabilmesi için lisans evraklarının asıllarının aşağıda yer alan TMF adresine yollamanız gerekmektedir. Lisans evraklarının aslı Federasyonumuza ulaştığında sporcunun gerekli vize işlemi yapılacaktır. 

 2018 yılı lisans işlemleri için aşağıdaki adımları sırasıyla yerine getirmeniz gerekmektedir. Aşağıda istemiş olduğumuz Lisans Formu, Sağlık Raporu, Sorumluluk, YarışmaTaahhütnamesi ve Muvaffakatname evraklarının ıslak imzalı asıllarının gönderilmesi zorunlu olup, bu belgelerin fotokopileri veya faksları kesinlikle kabul edilmeyecektir. (Nüfus Cüzdanı Fotokopisi ve Lisans dekontu taramaları imza ve onay gerektirmez )

 KULÜPLERİMİZİN LİSANS BAŞVURUSU YAPMADAN ÖNCE  2018 KULÜP AİDATLARINI ÖDEMELERİ GEREKMEKTEDİR. AKSİ TAKTİRDE BAŞVURULAR KABUL EDİLMEYECEKTİR. 2018 KULÜP AİDATI 2.000.00 TL OLUP, TÜRKİYE MOTOSİKLET FEDERASYONU’NUN BANKA HESAP NUMARASINA YATIRILMASINI RİCA EDERİZ.(GARANTİ BANKASI, ANAFARTALAR CADDESİ ŞUBESİ HESAP NO: 711/6298552 IBAN: TR93 0006 2000 7110 0006 2985 52)

 2018 SEZONU YARIŞÇI LİSANS BAŞVURUSUNDA OLMASI GEREKEN EVRAKLAR

 1.ADIM: Sistem bilgilerini eksiksiz bir şekilde doldurulup çıktısının alınarak 2018 Lisans Formu'nun  sporcu tarafından imzalanması, (18 yaşını doldurmamış yarışçılar için belirtilen formun velileri (Anne ve Baba) tarafından ad ve soyadları yazıldıktan sonra ünvanlarını belirterek beraber imzalanması gerekmektedir.)

 2.ADIM: Herhangi bir sağlık kuruluşundan son 3 ay içerisinde alınmış doktor kaşeli ve imzalı"yapılan fiziki muayane sonucunda spor yapmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır." ibaresini içeren sağlık raporu.

 3.ADIM: Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf.

 4.ADIM: Linki bulunan Sorumluluk ve Yarışma Taahhütnamesi'nin çıktısının alınarak sporcu tarafından adı soyadı ve tarih yazılarak imzalanması. (18 yaşını doldurmamış sporcuların adı ve soyadı yazıldıktan sonra velilerinin Anne ve Baba adı soyadları yazılarak birlikte imzalamaları)

 5.ADIM: Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (ön-arka)

 6.ADIM: Ferdi Kaza Sigorta Poliçesi aşağıdaki şartlar dahilinde yaptırılmalı ve Başvuru yapacağınız tarihten itibaren başlamalı ve 31 Aralık 2018 tarihine kadar geçerli olmalıdır.

 • Genel Şartlar: Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları

ÖZEL ŞARTLAR:

• Teminatlar yarış organizasyon sürelerinde oluşabilecek kaza sonucu geçerli olması gerekmektedir.

• Teminatın lisanslı sporcular için geçerli olması gerekmektedir.

• Motosiklet sporları teminatlı olması gerekmektedir.

• Kaza sonucu oluşabilecek tedavi Masrafları teminatı sadece motosiklet kazalarını kapsamalıdır.

• Kaza sonucu oluşabilecek Tedavi Masraflarında resmi kaza tutanağı ve hastane kayıtları üzerinden işlem yapılmalıdır.

• Beher organizasyon için teminatın geçerli olmalıdır.

• Teminatlar konusunda herhangi bir sınırlama yoktur.

**Örnek sigortada İSTİSNALAR bölümünde yer alan “her çeşit sürat yarışlarına katılanlar” ve “profesyonel sporcular” ibareleri açıklama bölümünde yer alan;

“Poliçe geçerlilik süresi içinde Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından düzenlenen müsabakalara katılan profesyonel/lisanslı sporcu olmak üzere sigortalının yarış, antrenman, sıralama ya da bağlantılı organizasyonlarda oluşacak sigorta kapsamına giren kaza/lar için poliçede belirtilen limite kadar geçerlidir.” ibaresi ile kapsama dahildir.

Örnek Poliçe için tıklayın.

 Sigorta yaptırabileceğiniz birkaç acenta aşağıda sunulmuştur. Görüşmeler sonucunda diğer acentalarda eklenebilecektir.

SİGORTA İŞLEMLERİ İÇİN 
ALTINTAŞ SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ 
DOĞAN ALTINTAŞ 
GSM: 0532.356.55.13 
TEL: 0212.327.72.12 
FAX: 0212.327.06.86 
E-POSTA: dogan@altintassigorta.com.tr 
ÇAYIRBAŞI CADDESİ NO:193 K:2 D:2 BÜYÜKDERE / SARIYER / İSTANBUL

SİGORTA İŞLEMLERİ İÇİN 
ELMA SİGORTA LTD. ŞTİ. 
YETKİLİ: Duran TOLU 
GSM : 0 536 365 37 52 
Tel : 0 352 222 1 352 
Gavremoğlu Mah. Nuh Naci Yazgan Cad. Hukukçular işm. Kat: 3 No: 11 Melikgazi /KAYSERİ
 

7.ADIM: Eğer sporcu 18 yaşını doldurmamış ise, 2018 – 2019 – 2020 – 2021 yıllarında motosiklet sporunu yapmasına, lisans çıkartmasına, yurtiçi ve yurtdışı yarışlarına katılmasına izin verilmesine dair noterden onaylı veli muvafakatnamesinin aslı, (Bu belgede anne ve babanın beraber imzası bulunması şarttır) (Ayrıca 18 yaşından küçük sporcunun yarış esnasında imza atma yetkisinin bulunmadığı göz önünde bulundurularak muvafakatnameye uygun gördüğünüz kişi veya kişilere yukarıdaki yetkilere ek olarak yarış alanında ve diğer hususlarda resmi evraklara imza atma yetkisinin vekalet verilmesi).
Bu belge 2017 yılında 4 seneyi kapsayacak şekilde verildi ise Federasyon tarafından kontrol edilmek suretiyle yaptırmanıza gerek kalmayacaktır.
 

8.ADIM: 2018 Yılı Lisans ücretleri için 16 yaş dahil olmak üzere Lisans ücreti alınmamaktadır. 
17 yaşından gün almış sporcular için ise 30 Nisan 2018 tarihine kadar 120 Türk Lirası, 30 Nisan 2018 tarihinden sonra başvuru yapacak sporcular için ise 300 Türk Lirası’dır.(GARANTİ BANKASI, ANAFARTALAR CADDESİ ŞUBESİ HESAP NO: 711/6298552 IBAN: TR93 0006 2000 7110 0006 2985 52) banka hesabına lisans ücreti yatırmaları ve dekontunu lisans başvuru evraklarının içinde eklemeleri gerekmektedir.
 

9.ADIM: Federasyonumuzun talimatları gereği sporcuların yarışlara katılabilmesi için federasyonumuza tescilli olan kulüplerimizden herhangi birisinden lisans çıkartmak zorundadırlar. Yukarıda istenen evrakları belirleyeceğiniz bir kulübe bizzat başvuru yapmanız gerekmektedir. Lisans formunda bulunan "Kulüp Onayı" kısmını kulüp kaşesi ve kulüp yetkilisinin ıslak imzası olması zorunludur. (Kulüplerimizin listesini ve iletişim bilgileriniwww.tmf.org.tr adresindeki "Kulüplerimiz" linkinde bulabilirsiniz.) 

 Evraklar lisans sisteminde kontrol edilip uygunluğu kulübünüze sistem üzerinden bildirildikten sonra sporcular istenilen evrakların asıllarını Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Ankara adresine (Adres: Doğanbey Mah. Hipodrom Cad. Ankara Spor Salonu Giriş Kat Altındağ/Gar/Ankara) ulaştırması gerekmektedir.

 Herhangi bir konuda sıkıntı yaşamanız durumunda 0312 311 01 42 nolu telefon numarasının aranmasını rica ederiz.

 Evrakları tam ve eksiksiz olan sporcu, lisans işlemlerini tamamladıktan sonra sezon içinde kullanacağı motor numarasını aşağıda yazılı olan Branş Sorumlularından telefonla teyit ettirmesi gerekmektedir.

 ENDURO, SUPERENDURO, ATV Branşında Motosiklet Numarası için;

FIRAT ÇAKIROĞLU (Branş Sorumlusu) Telefon No: 0535 317 78 71                  

 PİST Branşında Motosiklet Numarası için;

BAHADIR BATIR (Pist Branş Sorumlusu) Telefon No: 0532 462 27 77

 MOTOKROS Branşında Motosiklet Numarası için;

ZEYNUR ÖZTÜRK (Motokros Branş Sorumlusu) Telefon No: 0538 985 69 77

 SUPERMOTO Branşında Motosiklet Numarası için;

AHMET ÖZSU (Süpermoto Branş Sorumlusu) Telefon No: 0535 661 19 17

 DRAG Branşında Motosiklet Numarası için;

GANİM UMU (Branş Sorumlusu) Telefon No: 0532 214 81 58

 SUJETİ ve FLYBORD Branşında Yarışçı Numarası için;

HARUN ÖZER (Branş Sorumlusu) Telefon No: 0532 770 08 66

  SPORCU BİLGİLENDİRME

 1. Kaç branş vardır? En fazla kaç branşta yarışlara katılabilirim?

 Türkiye Motosiklet Federasyonu, 6 branşta yarışlar düzenlemektedir. Bunlar Pist, Süpermoto, Motokros, Enduro (Super Enduro – ATV), Drag ve Sujeti branşlarıdır. Bir sporcu, istediği tüm branşlarda lisans çıkartabilir.

Sporcu, lisans çıkartırken lisans sistem formunda katılmak istediği tüm branşları ve sınıfları işaretlemelidir. Sporcu lisans sistem formunun üzerinde yapacağı işaretlemelerin uygunluğundan kendisi sorumludur. Bu nedenle sporcunun, sınıf seçimini ilgili branşın kural kitabını inceledikten sonra yapması daha doğru olacaktır.

 2. Yurt içindeki yarışlara katılmak için neler yapmalıyım?

 Lisansınızı çıkarttıktan sonra, 2018 Yarış Takvimine bakarak katılmak istediğiniz yarışı belirleyiniz. (Takvimimiz www.tmf.org.tr adresindeki "Yarışlar" linkinde yayınlanmıştır.)

 Belirlemiş olduğunuz yarış programının ardından en geç yarıştan önceki son Perşembe günü saat 23:59’a kadar faal halde bulunan yarışçı kayıt sistemi üzerinden lisans numaranız ve sizden istenen diğer bilgileri doldurarak online kayıt yaptırmanız zorunludur. Bu işlem yarış idari kayıt işleminde size kolaylık sağlayacağı gibi işleminizin de kısa bir sürede tamamlanmasına yardımcı olacaktır. 

(Online başvuru için; dinamik.tmf.org.tr web adresinden online işlemler bölümünü açabilirsiniz)

 Yukarıda belirtilen süre içerisinde online kaydını yaptırmayan sporcular yarış kayıtlarını yarış idari kontrol esnasında yaptırmaları halinde 150 TL ceza ücreti alınacaktır.

 3. Yurt dışındaki yarışlara katılmak için neler yapmalıyım?

 Yarış Takviminde bulunan yurt dışı yarışlarına başvuru yapmak için katılacağınız yarıştan en az 30 gün önce, belirleyeceğiniz yarış için uygun olan lisansı çıkartmalısınız.

 -     Dünya – Avrupa Şampiyonaları Uluslararası Lisans kabul etmektedir.

(Dünya ve Avrupa Lisansları için federasyonla irtibata geçmeniz gerekmektedir)

-     Doğu Avrupa, Alpe Adria Şampiyonası ve FIM Europe Açık Takvimindeki yarışlarda yarışabilmek için Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından o sezon içinde verilen lisanslar geçerli sayılmaktadır. Ayrıca lisans çıkartmaya gerek yoktur.

 1.  ADIM : Lisans türünüzü belirledikten sonra, katılacağınız yurtdışı yarışa en az 20 günkala Hizmet Pasaportu talebinizle ilgili Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanlığı’na hitaben bağlı bulunduğunuz kulübünüz kanalıyla (kulüp kaşesi ve yetkilisi imzalı) dilekçe, Nufüs cüzdanı fotokopisi ve 2 adet vesikalık fotoğrafla başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

 Pasaport Şartları;

a) Federasyonumuza bağlı ilgili branş ya da branşlarında 3 yıl üst üste lisans çıkartmış olmak,

b) Federasyonumuzun düzenlediği ulusal şampiyonalarda ilgili branş ya da branşlarında 3 yıl içerisinde herhangi bir genel klasmanda ilk 5 içerisinde yer almış olmak,

c) Organizatör tarafından organizasyona davet edildiğinize dair belgenin dilekçe ekine konulması,

 Başvurusu Teknik Kurul Başkanı tarafından uygun görülen sporcular tarafından 250 TL Pasaport başvuru ücreti federasyonumuz banka hesabına yatırılmalıdır. (GARANTİ BANKASI, ANAFARTALAR CADDESİ ŞUBESİ HESAP NO: 711/6298552 IBAN: TR93 0006 2000 7110 0006 2985 52)  2018 sezonu için verilecek hizmet pasaportları, yarış bitiminden sonra en geç 3 gün içerisinde federasyonumuz Ankara bürosuna iade edilecektir. Belirtilen gün sayısı bitiminde Federasyonumuza iade işlemini gerçekleştirmeyen kişinin pasaportu iptal edilecektir.  

Hizmet pasaportu sadece sporcuya verilmektedir.

 PASAPORT DİLEKÇE ÖRNEĞİ (İndiriniz)

PASAPORT DİLEKÇE ÖRNEĞİ 18 YAŞ (İndiriniz)

 2.  ADIM : Dünya ve Avrupa Şampiyonları için en geç 30 gün öncesinden, Doğu Avrupa, Alpe Adria ve FIM Europe Açık Takvimindeki yarışlar için en geç 15 gün öncesinden Start İzni ve Gümrük işlemleri için Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanlığı’na hitaben dilekçe ve ayrıca yurt dışında motosiklet yarışlarını da kapsadığı belirtilen özel sağlık ve seyahat sigortası poliçesi fotokopisi. (Yarış için yurtdışına götüreceğiniz motosikletlerinizin motor ve şase numaralarının özellikle dilekçede belirtilmesi gerekmektedir.) (Belirtilen zamandan sonra başvuru yapan sporcunun dilekçesi dikkate alınmayacaktır)

 START İZNİ DİLEKÇE ÖRNEĞİ (İndiriniz)

 Yukarıda belirtilen başvuru dilekçenizi TMF’nin Ankara Merkez Ofisi 0312 311 01 45 nolu faksına ulaştırmanız ve 0312 311 01 42 nolu telefon numarasını arayarak ulaştığını teyit etmeniz gerekmektedir. Federasyon yetkilileri tarafından yapılacak inceleme üzerine talebiniz olumlu veya olumsuz cevaplandırılacaktır. Bu bilgiler ve belgeler eşliğinde yarışçılarımız kendi pasaport işlemlerini bizzat yapmakla yükümlüdürler.

  
1521 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam17
Toplam Ziyaret58110
SPORCU BİLGİ GİRİŞİ (TMF)
Nöbetçi Eczaneler
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar17.923717.9955
Euro18.338618.4121
Hava Durumu
Saat